Computer vision та розпізнавання образів в Фізико-технічному інституті!

Computer vision

Відбулась зустріч абітурієнтів, студентів, викладачів  з фахівцями світового рівня в галузі розпізнавання образів і комп’ютерного зору (Computer vision), представниками Luxoft, Sumsung, інших компаній, які є замовниками фахівців такої програми навчання.

hH7osMyT5Rs-1

Розпізнавання образів, як наука, з початку нинішнього століття енергійно виходить з дослідницьких лабораторій і інтегрується в найрізноманітніші сфери виробництва і, навіть, в повсякденний побут людей. Цим пояснюється потужний запит на професіоналів якісно нового типу, які поєднують високий професіоналізм  в комп’ютерних науках (Constraint Programming)  з глибокими фундаментальними знаннями математики, на яких ґрунтується парадигма  машинного  інтелекту (Constraint Satisfaction Problem).  Розпізнавання образів відноситься до одного з основних напрямків світової теоретичної та прикладної інформатики, яке сформувалося в результаті багаторічних фундаментальних досліджень математиків найвищого рангу (сучасні Jeavons, Cohen, Cooper і більш ранні Lovasz, Schrijver, Sheffer і багато інших).

Одним з напрямів розвитку Розпізнавання образів є Machine Perception. Machine Perception (cприйняття машини) – здатність комп’ютерної системи до інтерпретації даних аналогічно людині. Комп’ютери приймають і реагують на навколишнє середовище через приєднане обладнання. До недавнього часу вхід був обмежений клавіатурою або мишею, але досягнення в області технологій, апаратного та програмного забезпечення,  дозволили комп’ютерам сприймати зорову,  сенсорну, слухову інформацію (Computer Vision, ‎Machine Hearing, ‎Machine Touch). Machine Perception інтенсивно розвивається в світових університетах, дослідницьких центрах.

Computer vision2

На цій науковій карті світу Україна утворює явно видиму прогалину. За винятком невеликої групи, в яку входять викладачі запропонованої магістерської програми, згуртовані навколо Шлезингера Михаила Івановича – відомого українського вченого, фахівця в галузі розпізнавання образів,  головного наукового співробітника Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем (відділ обробки і розпізнавання зображень),  який  довгий час викладає в ФТІ, виховав не одне покоління фахівців.

АнчишкинСеред них  Анчишкін Єгор – випускник  Фізико-технічного інституту  КПІ ім. І.Сікорського, співзасновник ІТ-компанії Viewdle, один із найвідоміших за кордоном українських стартапів з розпізнавання облич у фото- і відеоматеріалах,чий продукт купив Google. 2012 року ця оборудка стала найбільш обговорюваною в IТ-співтоваристві. За даними Bloomberg, сума оборудки становила 45 мільйонів доларів.

Готові приєднатися до навчального процесу з розпізнавання образів Рябоконь Дмитро, Сдобников Віктор – випускники  Фізико-технічного інституту  КПІ ім. І.Сікорського,  які  займають керівні посади в Luxoft,  втілюють Computer Vision в життя.

Шлезингер Михаило Іванович входить до світової спільноти вчених з розпізнавання образів. Серед них Іржі Матас – професор Празького технічного університету, роботи якого за даними Google Scholar цитуються в 29000 наукових працях.

Відеозвіт

Сдобников