CIG_1AVATAR

кафедри

Завершився XVI Всеукраїнський студентський турнір фізиків

CTF.

З 1 по 5 грудня в КПІ ім. Ігоря Сікорського на базі Фізико-технічного інституту відбувся XVI Всеукраїнський студентський турнір фізиків.

Турнір проводиться щорічно з 2001 р., в цьому році його вперше приймає КПІ. Правила турніру засновані на завчасному розв’язанні та захисті у командній полеміці 17 задач, що обрані міжнародним оргкомітетом шляхом голосування національних оргкомітетів. Задачі є дослідницькими, тому зазвичай не передбачають однозначного розв’язку та точної відповіді. Захист побудований у формі роботи спецради із захисту дисертацій, де команди по черзі виступають в ролі доповідача, опонента та рецензента. Оцінювали виступи команд члени журі, що складалосьіз керівників команд, викладачей Фізико-технічного інституту та Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, КНУ імені Тараса Шевченка, НАНУ тощо.

Цього року в турнірі прийняли участь 15 команд з різних університетів Києва, Харкова, Львова, Сум та Вінниці. На відкритті 1-ого грудня у залі Вченої ради їх привітали заст. дир. Інституту модернізації освіти Ю.М. Сафонов, проректор з навч.-вих.роб. П.О. Киричок, зав. каф. прикладної фізики Фізико-технічного інституту С.О. Воронов. 5 відбіркових турів відбувались продовж 1-3 грудня, півфінали пройшли 4-ого грудня, а фінал 5-ого грудня у Великій фізичній аудиторії.

У фіналі змагались дві команди ХНУ імені В.Н. Каразіна та команда КНУ імені Тараса Шевченка. Переможцем турніру стала команда «ФФФТ», що складалась зі студентів фізико-технічного та фізичного факультетів ХНУ імені В.Н. Каразіна під керівництвом доцента фізичного факультету ЗахараМайзеліса. Інші команди-фіналісти отримали дипломи ІІ ступеня, а 6 учасників півфіналів, серед яких й дві команди КПІ, були нагороджені командними дипломами ІІІ ступеня. Вособистому заліку дипломами І-ого ступеня були нагородженістуденти ХНУ імені В.Н. КаразінаІваштенко Орина та Іваштенко Олег, а також студентка Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського Тусіна Наталія. Студенти ФТІ також отримали в особистому заліку дипломи ІІ ступеня (Ольховик Ілля, Мамчур Ярина) та ІІІ ступеня (Семенко Каріна, Хацько Микита).

Учасники та гості турніру відзначили створені організаторами з КПІ пречудові умови для чесного, відкритого, проте запеклого змагання та подякували за найвищий рівень організації заходу!

Координатор турніру                                                                   П.О. Наказной

Старший викладач

КПІ ім. Ігоря Сікорського