×
Вхід:
доцент кафедри фізико технічних засобів захисту інформації
Володимир Миколайович Луценко к.т.н., с.н.с.

     Луценко Володимир Миколайович – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник НАН України, доцент ФТІ НТУУ КПІ. Киянин, 1956 р.н.

     Набув Вищу технічну освіту в КПІ на очному відділенні Радіотехнічного Факультету і в 1980 році отримав диплом «Інженера радіотехніка».

     З 1985 по 1988 рік навчався в аспірантурі Інституту Кібернетики ім. В.М. Глушкова під керівництвом академіка Амосова М.М. за спеціальністю «Вычислительные машины, комплексы, системы и сети». Захистив кандидатську дисертацію у 1989 році.

     До 1999 року працював в Інституті Кібернетики у відділі академіка Амосова, в ОКБ «Шторм» КПІ, а також в комерційних організаціях за контрактом.

     З 2000 року при організації факультету «Інформаційної безпеки» НТУУ КПІ був запрошений на факультет на посаду доцента ФТІ, на котрому працюю до сьогодні.

     За цей період викладав загальну фізику на ФТІ та Механіко-машинобудівному факультеті (механіка, оптика, електрика та магнетизм, термодинаміка). На ФТІ викладав дисципліни з «цифрової обробки сигналів», а останні 5 років з оптоелектроніки, систем технічного захисту інформації, захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, радіопротидії, вступу до інформаційної безпеки, захисту мовної інформації, схемотехніці технічного захисту інформації, системотехніки технічного захисту інформації, проектуванні систем інформаційного захисту, теорії інформаційної безпеки. Викладаю дисципліни з технічного захисту інформації у «Центрі підвищення кваліфікації спеціалістів ТЗІ» при ФТІ НТУУ КПІ. З 2010 по 2013 роки докторант КПІ.

Альма-матер

НТУУ "КПІ"

На поточний момент підготовлені і викладаються такі дисципліни:
  • Методи та засоби технічного захисту інформації 2
  • Безпека інформаційно-комунікаційних систем
  • Схемотехніка пристроїв технічного захисту інформації 2. Електрооптичні пристрої
  • Системи захисту мовної інформації
  • Радіопротидія в інформаційно-комунікаційних системах
Наукові інтереси:
  • Наукові інтереси зосереджені в галузі безпеки інформації на різних рівнях, нетрадиційних засобів обробки інформації, біт-квантових комунікацій, систем інтелектуальної підтримки прийняття рішень в парадигмі систем штучного інтелекту, паралельних комп’ютерів, систем ТЗІ та метрологічних аспектів систем ТЗІ і засобів інформаційної атаки на інформаційні системи.
Наукова діяльність:
  • Завершені наукові проекти включають 16 проектів по Держзамовленням та Госпдоговорах по тематиках, пов’язаних з системами «штучного розуму» та методів і засобів обробки інформації на нейроподібних сітках.
  • До публікацій відносяться 46 наукових робіт, у тому числі препринт та методичні вказівки з освоєння напрямку «Технічний захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах» для студентів, аспірантів та спеціалістів в галузі технічного захисту інформації.