Фізико-Технічний Інститут
М.С. Єфіменко , 11 клас , Запорізький колегіум «Елінт» , м.Запоріжжя
Науковий керівник: О.Б. Коротка
Педагогічний керівник: О.Б. Коротка
З кожним днем кількість викраденої інформації злодіями збільшується. Повноцінний захист системи без криптографії неможиливий. Питання про захист інформації ставиться гостро і тому вирішення цієї проблеми є одним із головним в наш час. Поштовхом до цієї ідеї послугувала недавній скандал з викраданням зображень зірок.
Мета роботи:
Створення власного криптостійкого шифру.
Створення власного протоколу передавання даних.
Визначення криптостійкості створених мною алгоритму шифрування та дешифрування й протоколу передавання даних.
Актуальність: В наш час саме інформація є найдорожчим продуктом. І її захист від конкурентів чи супротивників – постійний головний біль для дрібних чи великих корпорацій, розвідок всіх країн (як авторитарних, так і демократичних), людей творчих професій і вчених всіх галузей наук. Саме через це ідея створення різноманітних способів шифрування (криптографії) видається мені дуже актуальною.
Отримані результати:
Створена програма відносно криптостійкого шифрування й дешифрування.
Створен протокол передавання даних.
Було досліджено криптостійкість шифру.
Висновки: Створений шифр вважаєтсья достатньо надійним, якщо використовувати достатньо великі ключі та підходящі генератори, які були реалізовані. Мій шифр має довжину ключа 256 біт, що дає великий захист. Тому я вважаю, що створений шифр криптостійкий. Налагоджена передача файлів за допомогою протоколу передавання файлів.
Перелік посилань:
А.В. Аграновский, Р.А. Хади, «Практическая криптография: алгоритмы и их программирование». – М.: СОЛОН-Пресс, 2009.
Панасенко С.П. «Алгоритмы шифрования. Специальный справочник» – Спб.: БХВ-Петербург, 2009.
С. Баричев, «Криптография без секретов» [Электронный ресурс] – URL: http://www.itbookz.ru/nodata/nodatasecurity/5081-.html