×
Вхід:

ЕЛЕКТРОМАГНІТНИЙ ПРИСКОРЮВАЧ МАС

А.М. Смирнов, 10 клас,  ліцей 142, м. Київ

Науковий керівник: Н.М. Меньшикова 

Педагогічний керівник: Л.Б. Вознюк 

Електромагні прискорювачі мас – ефективна заміна сучасної зброї, а також дешевий спосіб запуску супутників на навколоземну орбіту. У них відсутня віддача від порохових газів, шум при пострілі, а також є можливість правильно функціонувати в будь-яких умовах. Якщо порівнювати з іншими видами тяжкої зброї (танкові гармати) то електромагнітний прискорювач мас має краще відношення ціни до надійності.

     Мета роботи:

  1. Дослідження можливостей електромагнітного прискорювача мас.
  2. Створення власного прототипу.
  3. Визначення ефективності прискорювача мас та кінетичної енергії снаряда.
  4. Визначення способів збільшення ККД прискорювача мас.

    Актуальність: Електромагнітні прискорювачі мас можуть бути використані в якості сучасної заміни танкових гармат, самохідних артилерійських установок, корабельних гармат. Досить важливим стає той факт, що при пострілі, наприклад, танка його буде тяжко зразу виявити, через відсутність спалаху та шуму від пострілу. Таким чином у водія танка буде час на зміну позиції або відступ. Через можливість функціонування у будь-якому середовищі прискорювачі мас можна встановлювати на підводні лодки замість звичайних торпедних установок. Важливим є той факт, що вага боєприпасів буде зменшена через відсутність гільз. Також за допомогою прискорювача мас запуск космічних супутників стане дешевшим через зменшення використання ракетного палива та зникнення потреби використання баготоступеневих ракет носіїв.

   Отримані результати:

  1. Було показано, що  існує необмежений вибір в початковій швидкості та енергії боєприпаса.
  2. Була доведення можливість створення простійшого працюючого прототипу прискорювача мас без особливих інструментів.
  3. Швидкість металевої кулі в 3 грами складає 16 м/c, а кінетична енергія – 0.384 Джоуля.
  4. Для збільшення ККД потрібно збільшити кількість ступенів (катушок індуктивності), а також замінити таймер ,використаний для послідовного запуску ступенів, на інфрачервоний фотодіод для збільшення точності запуску катушок індуктивності.

   Висновки: Електромагнітні прискорювачі мають свої переваги та недоліки.  Серед недоліків – їх низьке ККД. Серед переваг – висока надійність, безшумність та можливість роботи в будь-яких умовах. Прискорювач мас може замінити сучасні способи запуску супутників та артилерійські установки.

Перелік посилань:

  1. http://wiki.4hv.org/index.php/Coil_gun
  2. http://www.coilgun.ru/05/coilgun_05.htm