ЕЛЕКТРОННИЙ РОБОЧИЙ ЗОШИТ З ІНФОРМАТИКИ ДЛЯ УЧНІВ 2 КЛАСУ

М.В. Федик, 11 клас, загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня с.Жидичин, Ківерцівський район, Волинська область

Науковий керівник: І.П.Яблонський

Педагогічний керівник: І.П.Яблонський

Назва проекту: Електронний робочий зошит з інформатики для учнів 2-го класу.

Актуальність задачі: За новим Державним стандартом вивчення інформатики розпочинається у початковій школі. У зв’язку з уведенням нового стандарту початкової освіти з’явилася необхідність у нових програмних продуктах навчального призначення, які б відповідали віковій категорії учнів та забезпечували набуття знань, умінь і навичок учнями в межах відведеного часу у навчальному плані.

Мета дослідження:

1. розробка електронного робочого зошита мовою програмування Delphi, для підвищення рівня навчальної діяльності учнів;
  2. дослідити мову програмування Delphi та її можливості;
  3. апробувати зошит на учнях ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Жидичин, на основі апробації, усунути недоліки та доробити окремі елементи робочого зошита.

Методи розв’язання:

–  проаналізувати навчальну програму з інформатики для початкової школи та визначити перелік необхідних знань, умінь, навичок учнів;

–  скласти перелік необхідних вимог до програмного продукту;

–  проаналізувати технологію та середовище розробки;

–  розробити програму для навчання молодших школярів основам інформатики в межах часу, відведеного у навчальному плані.

Вивчення  практичного досвіду  в галузі створення навчальних електронних ресурсів дало можливість розробити оригінальний електронний Робочий зошит мовою програмування Delphi.

Практична частина роботи включає в себе розробку електронного робочого зошита для підтримки вивчення інформатики у 2-му класі за новою навчальною програмою.

Робота була апробована на уроках інформатики в учнів 2 класу ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Жидичин, Ківерцівського району, Волинської області.

У перспективі плануються удосконалення програми до якої будуть додані ряд завдань для розвитку логічного мислення школярів.

Отримані результати:

Створено електронний робочий зошит для учнів 2 класу для вивченні предмету «Інформатика»

Перелік посилань:

Сходинки до інформатики. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Керівник творчого колективу Морзе Н.В.

Коршунова О.В. Підручник «Сходинки до інформатики», 2 клас. – К.: Генеза, 2012. -112с.

Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., Зарецька І.Т. Сходинки до інформатики. Робочий зошит. 2 клас. – Харків: Ранок, 2013. -64с.

Коршунова О.В. Зошит «Сходинки до інформатики», 2 клас. – К.: Генеза, 2013. – 64с.

Бублик В.В. Створюємо проекти мовою Delphi. Практикум. – К.: ТОВ «Редакції газет природничо-математичного циклу», 2013. -128с.