Фізико-Технічний Інститут
А.В. Андросович, 11 клас, НВК «Якимівська гімназія», смт Якимівка, Якимівького району, Запорізької області
Науковий керівник: Н.Ю. Русіна
Педагогічний керівник: Н.Ю. Русіна
Без мобільного зв’язку сучасне людство не може уявити собі й дня. І буквально зовсім недавно головними функціями були тільки дзвінки та відправка повідомлень. Однак сьогодні пріоритети дещо змінюються. Телефон став далеко не просто засобом для комунікації людей, але і багатофункціональним пристроєм, що дозволяє пізнавати світ, проводити дозвілля і навіть заробляти гроші.
Актуальність. На сьогоднішній день стабільно росте частка мобільного інтернету і кількість користувачів мобільних пристроїв. Таке зростання цілком логічний – зараз всі прагнуть до зручності у всіх сферах життя. Мобільні пристрої не приносили б стільки користі без спеціальних доповнень – мобільних додатків. Варто пам'ятати, що створення додатка – це в першу чергу інструмент для вирішення якої-небудь задачі.
Мета дослідження – розробити мобільний додаток «Хімічний помагатор» базі платформи Android.
Об'єкт дослідження – мобільні додатки для Android.
Предмет дослідження – мобільний додаток "Хімічний помагатор".
Досягнення поставленої мети були поставлені наступні задачі:
На основі аналізу наукової літератури та практичного досвіду створення вивчити вимоги щодо сутності, структури, організації та функціонування мобільних додатків.
Дослідити та вибрати мову програмування більш зручних для створення додатків;
Систематизувати формули за типами хімічних задач;
Створити додаток для мобільних пристроїв, який допоможе швидко розв’язувати хімічні задачі.
Для вирішення поставлених задач було використано системний підхід, як важливий загальнонауковий метод дослідження. Були застосовані теоретичні методи: аналіз наукової літератури з інформатики, програмування, що дозволило визначити теоретичні засади і основні етапи проведення наукового дослідження. Вивчення практичного досвіду в галузі створення мобільних додатків базі платформи Android дало можливість розробити оригінальну концепцію додатка "Хімічний помагатор".
Практичне значення полягає в розробці додатка, який допоможе швидко и правильно розв’язувати хімічні задачі різних типів лише ввівши умову задачі.
Висновки:
Виявлено основні структурні і змістовні компоненти мобільного додатка. На основі аналізу наукової літератури розглянуто основні властивості і можливості додатків.
Розроблено мобільний додаток "Хімічний помагатор", який швидко допомагає знайти розв’язок хімічних задач, потрібно лише ввести умову задачі.
Апробовано роботу даного додатка в межах освітнього закладу, даний додаток може працювати і без доступу до мережі інтернет.
Перелік посилань:
Розробка першого додатки для Windows Phone: Підготовка робочого оточення (EN). – (http://msdn.microsoft.com/ru-ru/jj553273.aspx)
Apers, С. Beginning iPhone and iPad WebApps / С. Apers – Apress, 2010. –500 с.
Горнаков, С. Г. Программирование мобильных телефонов на Java / С.Г. Горнаков – СПб.: ISSN 2079.5459. Вісник НТУ “ХПІ». 2013. №56(1029) 122 Изд. ДМК Пресс, 2006. – 336 с.
Building iPhone Apps with HTML, CSS, and JavaScript [Електронний ресурс] / O’Reilly Media – Режим доступу: www/URL:http://ofps.oreilly.com/titles//9780596805784/index.html/ 29.09.2009 р. – Загол. з екрану 4.
Розенфельд, Л. Информационная архитектура в Интернете, 2-е изд.: Пер. с англ. / Л. Розенфельд, П. Морвиль. – СПб.: Символ Плюс, 2005. – 544 с. 5. Hogan, В. HTML5 and CSS3: Develop with Tomorrow's Standards Today [Текст] / В. Hogan – Pragmatic Bookshelf, 2010. – 265 с.