Фізико-Технічний Інститут
К.О. Харламова, І.О. Фефелов, СШ №304, м. Київ (Київська секція МАН робототехніки)
Науковий керівник: В.А. Соколов
Педагогічний керівник: А.І. Лучковський
Актуальність задачі і можливість її практичного застосування
В умовах сучасного суспільства все більша кількість людей з обмеженими можливостями має змогу вести активний спосіб життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я серед них більше 250 мільйонів осіб з поганим зором. В той же час для забезпечення їх особливих потреб, наприклад під час користування торговими точками міста зроблено доволі небагато: вхідні двері магазинів відмічають яскраво-жовтими контрастними колами. Але можливість легше потрапити до торгівельної зали не знімає проблеми вибору необхідних товарів. Її розв’язання можна покласти на сучасного компаньйона більшості людей – мобільний телефон. За допомогою поєднання спеціального програмного засобу у мобільному телефоні, інформаційного сервера та QR коду або RFID мітки на ціннику з’являється можливість надання детальної інформації про обраний товар потенційному покупцю, що особливо корисно людям з обмеженими можливостями.
Коротка постанова задачі. Розробити зразок інформаційного сайту та програмне забезпечення для взаємодії з ним, макет цінника та технічну документацію що регламентує вимоги до всього програмно-апаратного комплексу.
Опис методів розв’язання
Виготовити та провести випробовування програмно-апаратного комплексу для надання додаткової розгорнутої інформації про товар в умовах однієї автономної торгівельної точки.
Аналіз отриманих результатів
Запропонована конструкція дала можливість зменшити видатки на обслуговування та переоснащення станків з ЧПУ та електронних пристроїв спостереження.
Перелік використаних джерел