×
Вхід:

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОГРАМНО-АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС ТОРГІВЕЛЬНОЇ ЗАЛИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

К.О. Харламова, І.О. Фефелов, СШ №304, м. Київ (Київська секція МАН робототехніки)

Науковий керівник:  В.А. Соколов

Педагогічний керівник: А.І. Лучковський

Актуальність задачі і можливість її практичного застосування

В умовах сучасного суспільства все більша кількість людей з обмеженими можливостями має змогу вести активний спосіб життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я серед них більше 250 мільйонів осіб з поганим зором.  В той же час для забезпечення їх особливих потреб, наприклад під час користування торговими точками міста зроблено доволі небагато: вхідні двері магазинів відмічають яскраво-жовтими контрастними колами. Але можливість легше потрапити до торгівельної зали не знімає проблеми вибору необхідних товарів. Її розв’язання можна покласти на сучасного компаньйона більшості людей – мобільний телефон. За допомогою поєднання спеціального програмного засобу у мобільному телефоні, інформаційного сервера та QR коду або RFID мітки на ціннику з’являється можливість надання детальної інформації про обраний товар потенційному покупцю, що особливо корисно людям з обмеженими можливостями.

Коротка постанова задачі. Розробити зразок інформаційного сайту та програмне забезпечення для взаємодії з ним, макет цінника та технічну документацію що регламентує вимоги до всього програмно-апаратного комплексу.

Опис методів розв’язання

Виготовити та провести випробовування програмно-апаратного комплексу для надання додаткової розгорнутої інформації про товар в умовах однієї автономної торгівельної точки.

Аналіз отриманих результатів

Запропонована конструкція дала можливість зменшити видатки на обслуговування та переоснащення станків з ЧПУ та електронних пристроїв спостереження.

Перелік використаних джерел

  1. Маниш Бхуптани, Шахрам Морадпур RFID-технологии на службе вашего бизнеса = RFID Field Guide: Deploying Radio Frequency Identification Systems / Троицкий Н.. — Москва: «Альпина Паблишер», 2007. – 290 с.
  2. Клаус Финкенцеллер, Справочник по RFID, 2008, 496 стр, иллюстрирована, ISBN 978-5-94120-151-8, Издательский дом «Додэка-XXI», 2008
  3. Daniel M. Dobkin. RFID Basics: Backscatter Radio Links and Link Budgets (англ.). The RF in RFID: Passive UHF RFID in Practice.
  4. Архангельский А. Я.  Delphi 2006. Справочное пособие. Язык Delphi, классы, функции Win32 и .NET, 2006
  5. Подольский С., Скиба С., Кожедуб О. Разработка интернет-приложений в Delphi, БХВ-Петербург, 2002 г. – 432 с.