×
Вхід:
перший заступник директора ФТІ НТУУ "КПІ ім. Сікорського", доцент кафедри інформаційної безпеки
Тетяна Василівна Литвинова к.т.н.
Литвинова Тетяна Василівна - доцент кафедри інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту НТУУ "КПІ", в.о. директора ФТІ з 2 лютого 2015 року. Закінчила з золотою медаллю середню школу м.Києва,  потім,  з відзнакою, фізико-технологічний (нині інженерно-фізичний) факультет Київського  політехнічного інституту. Працювала на посадах інженера, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, доцента кафедр загальної та експериментальної фізики, фізики металів. З 1995 року приймає активну участь у створенні та розвитку фізико-технічного факультету (пізніше - Фізико-технічного інституту) НТУУ “КПІ”. На посаді доцента кафедри інформаційної безпеки ФТІ - з 1999 року. В 2000 році нагороджена знаком Міністерства освіти і науки України “Відмінник освіти України”. Розробила та поставила лекційні курси за дисциплінами “Теорія тепло- і масопереносу”, “Обчислювальна фізика”,  “Спеціальні глави дифузійного масопереносу”,  “Моделювання та оптимізація технологічних процесів”,  “Організація експерименту та використання мікропроцесорної техніки”,  “Загальна фізика”,  "Безпека підприємницької діяльності",  "Основи наукових досліджень та організація науки".  Альма-матер

НТУУ

На поточний момент підготовлені і викладаються такі дисципліни:
 • Фізика 1. Механіка. Електро- і магнітостатика. Фізика 2. Електрика і магнетизм. Коливання. Фізика 3. Хвилі. Оптика. Основи атомної фізики.
Наукові інтереси:
 • Фізика твердого тіла. Теорія масопереносу. Нанокристалічні матеріали.Педагогіка вищої школи.
Наукова діяльність:
 • Була відповідальним виконавцем 3 госпрозрахункових та 4 держбюджетних робіт Була науковим керівником 2 держбюджетних робіт Має більше 30 наукових праць. Індекс Гірша 1 https://www.scopus.com/feedback/author/home.uri#/document_search_result Google Scholar 18 https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=ge2FzyUAAAAJ
Публікації на сайті
Індивідуальний вибір дисциплін на 2020-2021 н.р.

вибір Шановний студенте!

Фізико-технічний  інститут разом з усім КПІ ім. Сікорського бере активну участь в новаціях в освіті, задекларованих в Законі про Вищу освіту, зокрема  в наданні можливості побудови її індивідуальної траєкторії для кожного студента за допомогою виборності частини дисциплін.

Детальніше

Дистанційне навчання
Шановні викладачі ФТІ, студенти! Згідно Наказу ректора № 7/54 від 11.03.2020р., відповідно до рішень Кабінету міністрів України, в КПІ запроваджено режим карантину до 3.04.2020р. Карантин обмежує пересування і спілкування, але не звільняє від виконання навчального плану з боку студентів та забезпечення дистанційними формами навчання з боку викладачів.
В мережах, електронній пошті вже з’явились  повідомлення щодо методів і форм навчання. Найближчим часом кафедри впорядкують інформацію щодо дистанційного навчання за кафедральними дисциплінами, опублікують її на кафедральних сайтах, в каналі Деканат ФТІ. За кожною дисципліною має бути сформульований план дистанційного навчання, надані матеріали для опанування теоретичного матеріалу (відеолекції, підручники, методичні посібники), питання для самоперевірки, задачі, умови і час здачі лабораторних робіт, форми контролю, 1 атестація (з 16.03).
Успіхів всім, здоров’я, ефективного використання карантину.
З повагою, керівництво ФТІ.
Всеукраїнський конкурс «Техно-Україна 2020» завершився!

 

1

Чотири дні найталановитіші школярі з усіх куточків України змагалися за можливість представити свій проєкт на світовому фіналі Конкурсу ISEF в травні нинішнього року в місті Анахайм, штат Каліфорнія, США. На конкурсі цьогоріч було представлено понад 170 цікавих інноваційних розробок. Перші місця отримали 8 учасників у 7 категоріях:

 

Інженерія

Модуль бортового комп’ютера для супутникових апаратів; індивідуальний проект:
Усатюк Павло Олександрович, учень 9 класу, Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 Черкаської міської ради.

Матеріалознавство

Еко-іграшки з мушлі; індивідуальний проект:
Федулова Валерія Сергіївна, учениця 11 класу, Маріупольський технічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області.

Інформаційні технології

Інтелектуальна система керування віддаленим автономним пунктом; індивідуальний проект:
Федевич Роман Андрійович, учень 11 класу, Навчально-виховний комплекс “Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей“.
Онлайн сервіс фільтрації імпульсних шумів на зображеннях методом найменших кінцевих різниць; індивідуальний проект:
Палагін Дмитро Володимирович, учень 10 класу, Черкаський фізико-математичний ліцей.

Робототехніка

Роботизований мобільний лабораторний комплекс аграрного призначення; індивідуальний проект:
Грабець Назар Борисович, учень 11 класу, Волинська Мала академія наук.

Математика

Атаки типу Блейхенбахера на узагальнені схеми Ель-Гамаля; індивідуальний проект:
Зінькова Валентина Миколаївна, учениця 10 класу, Технічний ліцей НТУУ “КПІ”.

Енергетика

Новий метод розробки та оптимізації хімічних джерел енергії; індивідуальний проект:
Демиденко Ілья Владиславович, учень 11 класу, Харківський технічний ліцей №173 Харківської міської ради Харківської області.

Фізика і астрономія

Дослідження складної поведінки динамічної системи зв’язаних тіл; індивідуальний проект:
Уланов Віктор Сергійович, учень 10 класу, Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара Дніпровської міської ради.

До участі в міжнародному конкурсі ISEF в травні нинішнього року в місті Анахайм, штат Каліфорнія, США обрано проект:

Атаки типу Блейхенбахера на узагальнені схеми Ель-Гамаля.
Зінькова Валентина Миколаївна, учениця 10 класу, Технічний ліцей НТУУ “КПІ”.

23

 Нагородження переможців конкурсу «Техно Україна 2020» – відео Медіалабораторії КПІ імені Ігоря Сікорського :

https://youtu.be/078-3yn7wpo

Студенти, викладачі, співробітники, випускники Фізтеху, як завжди, доклали багато зусиль, щоб Конкурс пройшов успішно.

Вітаємо організаторів Конкурсу!

4 5

Більше фото від Фізтеху про те, як проходив конкурс:

 

 

ЯК БУДЕ ПРОХОДИТИ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ВИБІР СТУДЕНТА

Індивідуальний вибірІндивідуальний вибір буде проходити в 2 етапи.  Під час  його затвердження будуть враховуватись рейтинг студента, кількість студентів в групах, максимальне педагогічне навантаження викладача.

Детальніше

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ВИБІР СТУДЕНТА

Індивідуальний вибір

Шановний студенте!  

Фізико-технічний  інститут разом з усім КПІ ім. Сікорського бере активну участь в новаціях в освіті, задекларованих в Законі про Вищу освіту, зокрема  в наданні можливості побудови її індивідуальної траєкторії для кожного студента за допомогою виборності частини дисциплін. 

 

 

 

 

 

 

Пропонуємо  вибір  за освітніми програмами Фізтеху:

 1. Освітня програма “ПРИКЛАДНА ФІЗИКА” — Кафедра фізики енергетичних систем
 2. Освітня програма “ПРИКЛАДНА ФІЗИКА” — Кафедра прикладної фізики
 3. Освітня програма “МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ, РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ ТА БЕЗПЕКИ ДАНИХ” —Кафедра інформаційної безпеки
 4. Освітня програма “МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ” — Кафедра математичних методів захисту інформації
 5. Освітня програма “СИСТЕМИ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ КІБЕРБЕЗПЕКИ” — Кафедра інформаційної безпеки
 6. Освітня програма “СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ” — Кафедра фізико-технічних засобів захисту інформації

В межах освітніх програм ти можеш за посиланнями ознайомитись з анотаціями запропонованих у весняному семестрі  дисциплін.

Старости груп збирають заяви студентів на обрання дисциплін своєї групи та передають на свої кафедри.  Заяви мають бути переданими до 9 лютого 2020 р.

Якщо з певної дисципліни не збирається навчальна група (тобто 10 осіб для бакалаврських дисциплін, 5 осіб для магістерських осіб), то на першому тижні семестру відбувається коригування вибору, під час якого студенти повинні обрати іншу дисципліну. Після коригування перелік обраних дисциплін фіксується в індивідуальному навчальному плані студента.

Вітаємо Назара Поночевного з блискучою перемогою на Глобальному конкурсі інновацій в Сінгапурі!

Студент І курсу ФТІ КПІ імені Ігоря Сікорського Назар Поночевний виГрамотаборов золоту нагороду на Глобальному конкурсі інновацій в Сінгапурі (Advanced Innovation Global Competition 2019,  AIGC 2019), який проводився 15-17 листопада.

AIGC є першим, найбільшим і найпрестижнішим конкурсом інновацій для студентів, проводиться в дусі надання унікальної і різноманітної конкурентної платформи для інновацій –  https://www.aigc-singapore.com.
Всього було 200 учасників з 20 країн світу. Участь могли брати лише готові проекти, які вже готують до запуску у виробництво. У складі журі були представники Массачусетського технологічного інституту, Наньянського технологічного університету, Державного університету Малайзії та інших провідних наукових установ світу.
Назар створив сервіс Harmix, що автоматично добирає музику до  відео, використовуючи технологію штучного інтелекту, який навчається гармонійно поєднувати відео з музикою на найуспішніших фільмах та відеороликах. Загалом українська команда у складі Назара Поночевного, Ольги Харасахал, Софії Петришин, Дмитра Лопушанського  вибороли 4 золотих медалі у своїх номінаціях.
Поноч 1
Перемога є черговою у низці здобутків Назара: у травні він посів призове місце на одному з найпрестижніших міжнародних конкурсів Intel ISEF 2019, який щорічно проводиться у США та збирає близько 1800 талановитих школярів з понад 70 країн світу. У жовтні цього року у Центрі інноваційного підприємництва Інституту післядипломної освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського на урочистому закритті VIII Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2019» з Назаром Поночевним підписали договір представники Гонконгської компанії Global Virtual Design and Construction Limited про наміри інвестування та надання підтримки.
 Чудове відео про Назара та його винахід –  https://youtu.be/TzvFvyRoAZ0

Інформаційний канал Фізтеху

СнимокШановні нові Фізтехівці! Пропонуємо підписатися на офіційний канал Фізтеху @dekanat_fti, де публікується найважливіша та достовірна інформація для студентів та викладачів ФТІ. На каналі є посилання на бот для запитань  @fti_kpibot та бот для анонімних скарг та пропозицій @fti_ikpibot Детальніше

МІЖНАРОДНА ОСВІТНЬО-ПРАКТИЧНА ЛІТНЯ ШКОЛА «ІТ SECURITY SUMMER SCHOOL 2019» В ФТІ

Літня школа0З  1 по  5 липня 2019 року на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського проходила Міжнародна освітньо-практична літня школа «ІТ Security Summer School 2019». Ця насичена цікавими доповідями в галузі інформаційної безпеки подія відбулась  завдяки ініциативі доцента кафедри інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту  Барановського  Олексія, активній допомозі студентки ФТІ Тусіної Наталі. Крім Наталі в організації школи приймали участь ще 22 небайдужих до кібербезпеки студенти Фізтеху – Антон Танчинець, Андрій Маковецький, Филип Лелюх, Катерина Нацвін, Оксана Бадарак, Кирило Дяковський, Олексій Брикс, Віталій Асєєв, Дарина Гончаренко, Кирило Райзенштайн, Вікторія Таран, Павло Вовчановський, Євген Молчанов, Зоряна Соболь, Тетяна Жолоб, Михайло Гребенюк, Ілля Кузнецов, Кирило Петренко, Анастасія Кісіоглова, Владислав Городівський, Владислав Соколовський, Євген Іваненко. Долучились до організації  в.о. директора ФТІ Литвинова Т.В. та директор Науково-технічної бібліотеки ім. Г.Л. Денисенка Бруй О.М.

Школа сприяла реалізації творчого потенціалу, зміцненню і розширенню наукових зв’язків,  освітнього та наукового рівня студентів, аспірантів, науковців з Києва, Харкова, Львова, а також Швеції, Польщі, Туреччини та Великобританії. Протягом 5 днів студенти вивчали питання безпечної розробки, реагування на інциденти кібербезпеки та ін.

О. Адамов (ХНУРЕ) прочитав  лекції з аналізу шкідливого коду, Т. Сурмач – з безпеки програмного коду, О. Барановський (КПІ ім. Ігоря Сікорського)  присвятив свій виступ інцидентам безпеки, А. Карлсон (Blekinge Tekniska  Högskola, Швеція) – аналізу пам’яті.

Цього року даний захід вперше проводиться в Києві, і ми раді, що саме ФТІ став гостинним хазяїном події!

Літня школа1 Літня школа2 Літня школа3 Літня школа4

 

ДУАЛЬНА ОСВІТА ДЛЯ МАГІСТРІВ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ

rptЗапрошуємо в магістратуру ФТІ небайдужих до творчого процесу, прикладної  математики, динамічного програмування, інтелектуального аналізу і розпізнавання образів, аналітичних методів кібербезпеки та криптографічного захисту інформації. Гарантуємо успішний старт для кар’єрного росту.  Детальніше

XVII Всеукраїнська науково-практична конференцiя студентiв, аспiрантiв та молодих вчених «Теоретичнi i прикладнi проблеми фiзики, математики та iнформатики»

25 − 26 квiтня 2019р. в КПI iм. Iгоря Сiкорського на базі Фiзико-технiчного iнституту проходила XVII Всеукраїнська науково-практична конференцiя студентiв, аспiрантiв та молодих вчених  «Теоретичнi i прикладнi проблеми фiзики, математики та iнформатики»
Конференцію відкрив голова програмного комітету проректор з науково-педагогiчної роботи д.т.н., професор Новiков О. М.

На пленарному засіданні студенти мали можливість послухати цікаві доповіді відомих науковців про найсучасніші досягнення фізики, кібербезпеки, прикладної математики:

 1.  Темна сторона Всесвiту. С. Л. Парновський, д.ф.-м.н., професор, провiдний науковий спiвробiтник Астрономiчної обсерваторiї КНУ iм. Тараса Шевченка, професор кафедри фiзики енергетичних систем Фiзико-технiчного iнституту КПI iм. Iгоря Сiкорського
 2. Система агрегацiї соцiальних  медiа  з  питань  кiбербезпеки. Д. В. Ланде, д.т.н., професор, завiдувач вiддiлу спецiалiзованих засобiв моделювання Iнституту проблем реєстрацiї iнформацiї НАН України, професор IСЗЗI КПI iм. Iгоря Сiкорського
 1. Важкi задачi комп’ютерного  зору.  В. Ю. Сдобнiков, технiчний директор Apostera GmbH

 

Далі робота продовжувалась в 6 секціях:

 1. Актуальнi питання сучасної фiзики
 2. Фiзика енергетичних систем
 3. Фiзико-технiчнi аспекти кiбербезпеки
 4. Математичнi методи комп’ютерного моделювання та кiбернетичної безпеки
 5. Системи та технологiї кiбернетичної безпеки
 6. Теоретичнi та прикладнi проблеми криптографiчного захисту iнформацiї

Матеріали конференції – 62 доповіді  українською та англійською мовами, які будуть традиційно опубліковані найближчим часом в збірці, свідчать про високий інтелектуальний рівень старшокурсників. Найкращі роботи з кібербезпеки, криптографічного захисту інформації, математичних методів аналізу інформації в кіберпросторі, кібербезпеки інтернету речей тощо після доопрацювання будуть опубліковані у другому випуску новоствореного в ФТІ англомовного журналу Theoretical and Applied Cybersecurity.

Конф2   Конф5Конф6  Конф7Конф10Конф3

 
Конф1