ОФІЦІЙНИЙ WEB-САЙТ ЦЕНТРУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

П.М. Мельничук, М.О. Зайчук, 8 клас, інформаційно-технічний відділ центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації;Волинська область

Науковий керівник: Д.В.Семиряк , І.В. Соловей

Педагогічний керівник: Т.В.Оксіньчук

Актуальність даної роботи визначається необхідністю створення та функціонування сайту для забезпечення пересічних громадян України достовірною інформацією про освітні послуги, які надаються позашкільним навчальним закладом, специфіку його роботи, висвітлення його діяльності, широкого інформування громадськості про досягнення та перспективи розвитку закладу, про нововведення у галузі освіти.

Офіційний Web-сайт Центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації – це сукупність електронних документів, які висвітлюють достовірну інформацію про нормативні засади та основні напрями діяльності закладу, об’єднаних однією електронною адресою та є його Інтернет – представництвом у всесвітній мережі Інтернет.

Метою створення та функціонування сайту Центру є забезпечення пересічних громадян України достовірною інформацією про освітні послуги, які надаються позашкільним навчальним закладом, специфіку його роботи, висвітлення його діяльності, широкого інформування громадськості про досягнення та перспективи розвитку закладу, про нововведення у галузі освіти.

Сайт закладу є інструментом мережевої взаємодії всіх учасників освітнього процесу, сприяє активному впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи.

Обслуговування сайту поєднує в собі процес збору, обробки, оформлення, публікації інформації з процесом інтерактивної комунікації та презентує актуальний результат діяльності закладу.

Завдання функціонування сайту:

– презентація інформації про особливості навчального закладу, історії його розвитку, про досягнення вихованців та педагогічного колективу, про освітні програми та проекти;

– систематичне інформування учасників освітнього процесу про діяльність Центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

– формування позитивного іміджу установи;

– здійснення обміну педагогічним досвідом та демонстрація досягнень;

– створення умов для мережевої взаємодії всіх учасників освітнього процесу: педагогів, вихованців, батьків та зацікавлених осіб;

– встановлення дружніх зв’язків з іншими навчальними закладами;

– стимулювання творчої активності педагогів та гуртківців;

– підвищення ролі інформатизації освіти, організація навчання з використанням мережевих освітніх ресурсів.

На головній сторінці розміщена стисла інформації для відвідувачів сайту про його структуру і змістове наповнення. Наявна швидка і зручна навігація. Інформація на сайті представлена українською мовою. У розділах сайту представлені повні відомості про заклад, його історію, традиції, план роботи установи, розклад занять, здобутки колективу педагогів і гуртківців, сторінка для батьків, актуальні новини.

Дизайнерське рішення підібрано у відповідності до змісту. Сайт офіційний, дизайн лаконічний, в строгій колірній гаммі. Логічна і фізична структура відповідає вимогам «мобільності». Періодично поповнюється «Фотогалерея».

Педагоги, гуртківці та батьки мають можливість на «Форумі» обговорювати різні проблеми, пов'язані з освітою та вихованням.

В розділі «Медіатека» педагоги можуть накопичувати базу творчих знахідок, навчально-методичних матеріалів, ділитися своїми ідеями та результатами практичної діяльності.

Сайт є корисним, інформативним, інтерактивним, цікавий відвідувачам. Багато гуртківців з задоволенням приєднуються до процесу підтримки сайту, приміряють на себе роль web-дизайнерів та журналістів, що значно підвищує мотивацію навчальної діяльності.