×
Вхід:

ОХОЛОДЖЕННЯ ПРОЦЕСОРА КОМП’ЮТЕРА ЗА ДОПОМОГОЮ РІДКОГО АЗОТУ

А.М. Тітов, 10 клас , Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» , м.Київ

Науковий керівник:О.В. Козленко

Педагогічний керівник:Т.Г. Чижська

Процес зміни та вдосконалення комп’ютерної техніки є неперервним. Ефективність комп’ютерів збільшується і збільшується кількість енергії яку вони потребують. Через це вони нагріваються все швидше і потрібні більш ефективні способи їх охолодження. Сучасні комп’ютери споживають таку велику кількість енергії, що без охолодження можуть просто вибухнути.

На даний момент існує досить багато систем охолодження, усі вони використовують один і той самий принцип роботи: переміщення тепла від більш гарячого тіла (процесора) до менш гарячого (система охолодження).

Ми пропонуємо спосіб охолодження системного блоку комп’ютера за допомогою рідкого азоту. Цей спосіб вважається найбільш швидким і досить дієвим. Це зумовлено тим що температура кипіння азоту дорівнює -196С˚. 

Експеримент проводився наступним чином.

Рідкий азот наливався в стакан зроблений з труби з нержавіючої сталі і мідної основи. Ці метали були вибрані через їх велику теплоємність. Ззовні стакан був покритий тепло ізолюючим матеріалом, а між процесором і стаканом була прокладена лавеонова плівка. Поверхня процесора покривалася тепло ізолюючими матеріалами для запобігання утворення конденсату. Мінімальна температура за якої процесор може нормально працювати -130С˚. На більш низькій температурі ПК може, просто, вимкнутися. Це зумовлено тим, що процесор і інші складові комп’ютера не пристосовані до таких температур і може статися колдбаг. Колдбаг (Coldbug)- рівень температури процесора чи мікросхеми, нижче якої відбувається втрата працездатності. Коли температура підіймається вище цієї межі, комп’ютер знову може функціонувати. Отже постає питання як охолоджувати процесор рідким азотом якщо він не може працювати при такій низькій температурі. Для вирішення цієї проблеми стакан був обмотаний ніхромовим дротом під напругою. Таким чином ми мали змогу регулювати температуру.

Було взято процесор Intel Celeron. За допомогою програми BIOS частота процесора була збільшена з 733 МГц до 1495 МГц. Температура процесора вимірювалась за допомоги програми AIDA64 Extreme Edition. AIDA64 – це найпопулярніша програма для огляду і діагностики всіх особливостей комп'ютера.

Експериментально ми досягли наступного:

1.Збільшили частоту процесора                      

2.Досягли найбільш оптимальної температури процесора

3.Змогли регулювати температуру процесора

        Перелік посилань:

  1. Хімія оточуючого середовища – Гусакова Н. В (2004)
  2. Цифрові сигнальні процесори – Марков С.  (1996)
  3. Рекорди природи – Кравчук П. А. (1993)
  4. Матричні процесори на СБИС – Кун С. (1991)
  5. Надпровідність металів и сплавів – Де Жен П (1968)