Фізико-Технічний Інститут
О.С. Машковцев, А.О. Галайковський, 11клас, Гімназія "Академія", м. Київ
Науковий керівник: К.В. Харченко
Педагогічний керівник: О.Л. Бабюк
У сучасному світі системи ідентифікації особистості відіграють важливу роль. Їх застосовують у системах безпеки, інформаційних системах, мультимедійних системах, тощо. Для створення систем ідентифікації особистості використовують різноманітні біометричні дані, такі, як відбитки пальців, сітківка ока, райдужна оболонка ока, форма долоні, емоції, загальні риси обличчя та інші. У кожній системі є свої недоліки та переваги.
Мета роботи:
Дослідження актуальності систем комп'ютерного зору.
Дослідження недоліків та переваг сучасних систем ідентифікаціі та аналізу особистості.
Створення прототипу робота із вмінням розпізнавати звук, зображення та усе, що із цим пов’язано (мова, голос, лиця, об’єкти та ін.) та зробити можливим саморозвиток системи.
Актуальність: Штучний інтелект поступово входить у наше повсякденне життя. Роботи замінюють людину на виробництві, у обслуговуючій сфері, а системи штучного інтелекту, у тому числі – системи комп'ютерного зору, є основними системами керування роботизованими системами. Штучний інтелект – найперспективніший напрямок у машинобудуванні, у тому числі – у проектуванні, найперспективніший напрямок для досліджень та відкриттів, бізнесу. Вже скоро професія програміста, яка вже займає найвищі позиції у працевлаштуванні, буде найпопулярнішою у світі.
Отримані результати:
Висновки:
У ході дослідження систем ідентифікації особистості по біометричним даним – було виявлено, що саме сьогодні розвиток цих систем йде із шаленою швидкістю і це – дуже перспективна система.
Досі в світі існує дуже мало систем, які забезпечують ідеальну безконтактну ідентифікацію особистості, тому було прийнято рішення створити власний програмний додаток, який забезпечував би швидку і безпечну ідентифікацію.
У майбутньому системи "комп'ютерного зору" можуть використовуватися на виробництві, при будівництві "розумного будинку", при розробці електронних приладів, таких як комп'ютер, смартфон, планшет.
Ці прилади та програмне забезпечення займуть дуже важливе місце у повсякденному житті людини.
У ході дослідження також було створено прототип робота і розвиток його програмної оболонки не припинюється.
Перелік посилань:
Комп'ютерний зір. http://uk.wikipedia.org/wiki/Комп'ютерний_Зір
Комп'ютерний зір. Л. Шапіро, Дж. Стокман. Лаболаторія Знань, 2006 – 752 с.
Комп'ютерний зір. Сучасний підхід. Д. Форсайт, Ж. Понс. "Вільямс", 2004 – 928 с.
Способи ідентифікації особистості людини. http://mirznakomstv.net/prognosis/107/804/