×
Вхід:

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ “КАБІНЕТ СТОМАТОЛОГА”

В.О. Глушенок, 11 клас, Черкаський фізико-математичний ліцей, м.Черкаси
Науковий керівник:  Н.О. Бобкова

Педагогічний керівник:  Н.О. Бобкова

База даних пацієнтів стоматологічного кабінету – це система даних (інформація) про особливості відвідувачів (хворих) стоматологічної клініки для оптимізації процесу обслуговування пацієнтів.

На сьогоднішній день інформаційні системи збереження та обробки даних займають значне місце в повсякденному житті. І Системи Керування Базами Даних (СКБД) є скоріше необхідністю, ніж примхами часу. Я обрав саме цю тему, бо я думаю, що сучасного програмного забезпечення, яке дає змогу керувати БД стоматологічного кабінету – не достатньо.

Метою моєї роботи є розробка програмного забезпечення, яким зможе користуватися лікар стоматологічного кабінету і медична сестра для оформлення даних про пацієнтів даного стоматологічного кабінету.

Користуватися моїм програмним забезпеченням не важко, тут потрібно лише базові знання користувача ОС Windows, а саме: вміння вводити текст в необхідні поля і вміння користуватися вказуючим пристроєм: мишкою, тачпадом або тачскріном. І я гадаю, що ПЗ для схожих цілей, повинно було бути саме таким.

Програмне забезпечення “Кабінет стоматолога” має 3 основні вкладки:

Головна – відомості про пацієнта;

Щоденник – поле для введення історії лікування пацієнта, а також додаткової інформації;

Стан зубів – таблиця в якій є комірки для запису інформації про кожний, окремо взятий, зуб пацієнта, а також зображення кожного зуба, на якому за допомогою звичайного кліку мишкою в 9 позиціях можна зобразити проблемні місця зуба.

Досягнення в дослідженнях баз даних стало основою фундаментальних розробок комунікаційних систем, транспорту та логістики, фінансового менеджменту, систем із базами знань, а також великої кількості програм у цивільних та військових установах. Вони також стали основою значного прогресу в провідних галузях науки – від інформатики до медицини.

Можна стверджувати, що поява баз даних стала найвагомішим досягненням в галузі програмного забезпечення. Бази даних є основою інформаційних систем і це докорінно змінило характер роботи багатьох організацій та установ.

Мета роботи:

Знайти програмне забезпечення для ОС Windows для розробки власного програмного забезпечення;

Створення власного програмного забезпечення для керування базою даних пацієнтів стоматологічного кабінету;

Проаналізувати вже існуюче ПЗ для схожих цілей;

Зробити розроблене ПЗ захищеним від сторонніх осіб, тобто додати систему шифрування, а також вхід за допомогою пароля;

Надати можливість користувачу робити резервну копію бази даних в обрану папку;

Максимально спростити роботу оператора стоматологічного кабінету з комп’ютером за допомогою розробленого ПЗ;

Створення єдиного реєстру на основі отриманої інформації.

Актуальність: дане програмне забезпечення була повністю реалізована засобами і інструментами середовища Borland Delphi. В даному ПЗ наявне: входження за паролем, який в подальшому можна змінити, шифрування інформації за ключем, можливість створення резервної копії бази даних у визначену користувачем папку.

Отримані результати:

В якості програмного забезпечення для розробки свого ПЗ було обрано Borland Delphi 7.

Було створено ПЗ для керування базою даних стоматологічного кабінету.

Проаналізувавши вже існуюче програмне забезпечення, було визначено, що даний продукт має деякі переваги серед інших, крім того розроблене ПЗ “Кабінет стоматолога” вже активно використовується в діяльності одного стоматологічного кабінету в моєму місті.

Даний продукт дозволяє легко керувати базою даних, що дає змогу недосвідченим фахівцям в області стоматології оперувати розробленим програмним забезпеченням при найменших затратах часу і фізичних ресурсів комп’ютера.

Висновки: 

Сьогодні на ринку інформаційних технологій існує безліч готових програмних рішень, які в тій чи іншій мірі допомагають автоматизувати бізнес-процеси. Але, незважаючи на бажання розробників таких систем максимально стандартизувати бізнес-процеси різних сфер, залишаються істотні ніші, які не заповнює типова автоматизація.

Розробка програмного продукту згідно з індивідуальними особливостями сфери діяльності це:

  • можливість розвитку продукту, «заточування» під нові вимоги до нових або модернізованих процесів в роботі;
  • можливість інтеграції з існуючим програмним забезпеченням;
  • врахування всіх вимог політики безпеки,
  • конфіденційності обслуговування.

Крім того, майже всі програми в даній галузі – платні, а створений продукт – безкоштовний програмний продукт.

Слід наголосити, що дана програма найлегша в освоєнні і користуванні. Суттєвою перевагою створеної програми серед усіх інших, є те що в цій програмі наявне шифрування даних за ключем, а також резервне копіювання даних.

Програма «Кабінет стоматолога» оптимізована для роботи на “слабких” комп’ютерах, бо вона використовує найменший об’єм оперативної пам’яті, найменшу кількість ресурсів процесора. 

Програма «Кабінет стоматолога» було апробовано у Стоматологічному кабінеті, й наразі там і використовується.

Перелік посилань:

http://uk.wikipedia.org

http://www.delphibasics.ru

http://delphiexpert.ru/

http://www.cyberforum.ru/delphi/

http://www.programmersclub.ru/