ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС «KONSPEKT» ДЛЯ КЕРУВАНЯ КОНСПЕКТАМИ

П.П. Шевченко, 11 клас, Маріупольський технічний ліцей, м. Маріуполь

Науковий керівник: А.О.Биков

Педагогічний керівник: А.О.Биков

Сучасний освітній процес передбачає сприйняття й усвідомлення великої кількості інформації. Найчастіше новий теоретичний матеріал подається студентам (учням) у вигляді лекцій (докладів, презентацій тощо), які слухачі перетворюють у конспекти. Століттями люди писали конспекти на папері: у зошитах або на окремих аркушах. У зв'язку зі збільшенням обсягів теоретичного матеріалу та розповсюдженням інформаційних технологій у сучасному житті є необхідність модернізації методів ведення конспектів.

Мета роботи:

Створення формату файлу конспекту, який був би зручно структурований для написання та подальшого редагування конспектів, мав би потрібні структури даних для організації  інформації.

Розробка програми-редактора конспектів для ПК.

Розробка аналогічних програм для портативних пристроїв (смартфонів, планшетів).

Створення сервісу для синхронізації всіх конспектів та їх організації в хмарному сховищі.

Додання функції автоматичного створення конспекту по зображенню (фотографії сторінки підручника або посібника) з камери портативного пристрою.

Розробка сайту з можливістю створення, редагування та синхронізації конспектів у хмарному сховищі.

Актуальність роботи:

Обсяги інформації, яку отримують учні, та темпи її сприйняття тільки зростають, а старі методи її обробки стають неефективними і потребують модернізації. Є необхідність синхронізації файлів конспектів з хмарним сховищем та доступу до них з будь-якого пристрою. Також є необхідність у «миттєвому» створенню конспектів, лише фотографуючи потрібну сторінку в підручнику.

Методи розв’язання

Керування проектом здійснювалося в програмі «Project Libre». Формат файлу конспекту було вирішено робити на основі XML. Сам файл являє собою текстовий XML-файл з текстом конспекту та всіма структурами даних й переліком файлів-додатків, який разом з додатками запакований в ZIP-архів. Програма для ПК і бібліотека «Konspekt Core» розроблялися на мові програмування «C++» у середовищі «Code::Blocks» з використанням бібліотек «wxWidgets» та «Expat». Елементи дизайну програми створювалися в векторному редакторі «Paint.NET».

Отримані результати:

Був створений формат файлу конспекту на основі XML, який зручно структурований для подальшого редагування, має необхідні структури даних для організації будь-якого теоретичного матеріалу а також має можливість уложення додатків: зображень, відео-, аудіозаписів лекцій тощо.

Розроблена програма-редактор конспектів для ПК.

Розроблена бібліотека для керування конспектами «Konspekt Core», яка може використовуватися на різних платформах.

Створений дизайн програми для портативних пристроїв.

Висновки:

У результаті був створений формат файлу конспекту, розроблена програма-редактор для ПК і універсальна бібліотека для керування конспектами. Також був розроблений майбутній дизайн програми для портативних пристроїв. Закладений фундамент для подальшого розвитку проекту. Так зараз йде розширення функціоналу бібліотеки а також розробка ключової функції – миттєвого створення конспекту по зображенню з камери портативного пристрою. Планується розробка сайту та повноцінних аналогів програми для різних платформ з можливістю синхронізації файлів з хмарним сховищем.

Використані джерела:

«Полный справочник по C++» // Шилдт Г.