×
Вхід:

ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА НЕРУХОМИМИ ОБ’ЄКТАМИ

С.О. Єршов,  11 клас, Криворізький природничо-науковий ліцей, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Науковий керівник: В.М. Задорожній

Педагогічний керівник:  Л.В. Мурза

На сьогодні майже кожна галузь людської діяльності потребує контролю. Враховуючі глобальність діяльності багатьох галузей актуальними стало використання систем відеоспостереження.

У зв’язку з бурхливим розвитком технологій відеоспостереження в останні 10 років стали застосовуватися інформаційні системи на основі аналізу відео в різних прикладних галузях. Існує багато застосувань систем відеоспостереження: спостереження за територією(об’єктом), яка охороняється; відеоспостереження у будівлях масового відвідування; відеоспостереження на підприємстві (робочому місці) та ін.

Дана робота присвячена розробці системи відеоспостереження за нерухомим об’єктом чи територією, яку потрібно охороняти.

Об’єктом дослідження – є система відеоспостереження.

Предметом дослідження – є цифрова система відеоспостереження за нерухомими об’єктами.

Метою даної роботи – є розробка системи відеоспостереження за нерухомими об’єктами за допомогою web –камери.

Для досягнення мети були поставлені такі завдання:

провести огляд усіх існуючих систем відеоспостереження та алгоритмів їх роботи;

реалізувати свій алгоритм для системи відеоспостереження;

створити програму на мові С#;

протестувати розроблену програму на контрольних прикладах.

Аналіз літературних та Інтернет джерел показав, що існує багато видів системи відеоспостереження, проте їх принципи роботи є доволі схожими між собою. В рамках роботи була розроблена система відеоспостереження на основі web-камери, що реалізує спостереження за нерухомими об’єктами.

В даній системі відеоспостереження розроблена можливість змінення параметрів, а саме – налаштування чутливості камери до освітлення, зміни інтервалу часу пристосування камери до освітлення. Дана програма має можливість запису фотоматеріалів (збереження захоплених зображень з камери). Програма була протестована з різними параметрами, тим самим доведена коректна робота системи відеоспостереження.

Практична значимість роботи полягає в тому, що розроблене програмне забезпечення може бути використане на об’єктах, що охороняються (складах, автосалонах, магазинах, та інших закладах). Відмінність такої системи відеоспостереження від інших систем полягає в тому, що web-камера використовується, як датчик руху. Такі системи охорони можуть застосовуватися на мало бюджетних підприємствах, які потребують охорони, оскільки собівартість обладнання значно менше ніж інших систем спостереження за нерухомими об’єктами.

Список використаних джерел:

http://www.install.in.ua/goods/video – Відеоспостереження і охоронні системи

http://kaschtan.com.ua/shop/category_23_Videonablyudenie.html- Відеоспостереження, спеціалізована відео техніка.

http://www.bastion.kiev.ua/Main/Videonablyudenie-Системи відеоспостереження.

http://www.websofthelp.ru/downsoft/343-slezhenie-za-pomeshcheniem-cherez-web-kameru.html – спостереження за переміщенням об’єктів за допомогою web-камери.