Фізико-Технічний Інститут
К.І. Корякіна, 11 клас, Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №49 з поглибленим вивченням французької мови, м. Київ
Науковий керівник: П.І. Лобода
Педагогічний керівник: Т.С. Заривайська
Нанотехнології в сільському господарстві припускають використання препаратів новітнього покоління для захисту рослин: проводиться розробка проектів з використанням наноматеріалів для більш точної та безпечної доставки пестицидів до їх біологічних мішеней, поживних речовин – до рослин. Зростаюча кількість проведених наукових досліджень подібного плану підтверджують припущення, що створені наночастинки можуть становити неабияку небезпеку, хоча отриманих даних ще недостатньо для повного аналізу їхньої токсичності.
Мета роботи:
Актуальність:
Однією з переваг використання нанопорошків порошків оксидів металів є їх незначна токсичність у порівнянні із солями металів та можливість активувати фізіологічні та біохімічні процеси за рахунок дифузної рухливості частинок. Не зважаючи на це, не потрібно виключати можливість, що при більш детальному вивченні об’єктів, які зазнали впливу нанотехнологій, можна побачити зміни первинної структури предмета досліджень (шляхом хімічного аналізу чи спостережень на електронному мікроскопі) та ефект набуття абсолютно нових невідомих властивостей.
Отримані результати:
Висновки: Отже, в проведених дослідженнях були не тільки зазначені основні можливості застосування різних видів нанопорошків, в якості хімічного добрива для рослин, а й були з’ясовані оптимальні шляхи для їх практичного використання в сільському господарстві. Оскільки результат мого експерименту можна вважати позитивним, тобто у перспективі нанопорошки оксидів металів можна буде використовувати в якості мінеральних добрив для покращення процесів росту сільськогосподарських рослин та зміни їх певних властивостей.
Перелік посилань:
1. Wild E, Jones KC. – Novel method for the direct visualization of in vivo nanomaterials and chemical interactions in plants – Environ Sci Technol, 2009
2. Xu L, Duan L, Chen W. – Carbon nanomaterials: their environmental behaviour and effects on the transport and fate of pollutants in environment – Ying Yong Sheng Tai Xue Bao. 2009