WEB-САЙТ «УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА»

О.Р. Степанюк, 9 клас, інформаційно-технічний відділ центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації; Волинська область
Науковий керівник: Т.В. Оксіньчук

Педагогічний керівник: Д.В. Семиряк

Важливим є усвідомлення учнями взаємозв'язку власної долі з долею України, відчуття відданості своїй Вітчизні, готовності до виконання громадянського і конституційних обов'язків.

Саме сьогодні так необхідно звернути увагу на виховання шанобливого ставлення до героїв України, військослужбовців, батьків, педагогів, громади. Доцільно наголосити на толерантному ставленні до історії та культури  народностей, які проживають в Україні та інших державах, полікультурному спілкуванні на основі взаєморозуміння та поваги, власної віри у духовні сили народу і його майбутнє.

Метою є формування національної гордості, розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Завдання:

– ознайомлення з основними історичними подіями становлення державності України;

– формування відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

– формування та готовність бути відданим Батьківщині своєю працею та стати  на захист державних інтересів країни;

– виховання поваги до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців.

Актуальність:

Розглянуті питання спрямовані на:

– формування уявлення про роль України як цілісного об'єкта пізнання, що має характерні особливості в історичному, природничо-географічному, економічному та культурно-соціальному розвитку;

– ознайомлення з основними державотворчими подіями становлення незалежної України; історією створення Державного Прапора, Гімну, Гербу України;

– усвідомлення спільних цінностей української нації: державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й демократичних засад державного устрою;

– визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності культурної спадщини та майбутнього;

– розвиток почуття гордості за Україну, її історію та видатних людей, які зробили вагомий внесок у розвиток світової та європейської спільноти;

– виховання почуття патріотизму, гідності, справедливості, толерантності – основних моральних цінностей, що визначають ставлення до людей і сприяють єдності країни, стабільності, миру і злагоді в Україні;

– осмислення цінності людського життя і здоров'я,  честі й гідності, недоторканості і безпеки.

Отримані результати:

1. Веб-розробка успішно пройшла апробацію при проведенні першого урок на тему: «Україна-єдина країна» у гуртках  Центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації, в районних та міських позашкільних закладах області.
  2. Даний програмний продукт має можливість цікаво та оригінально висвітлити аспекти даної теми.

Висновки:  Програма  користується  великим  попитом  серед  користувачів. Зміст спрямовано на формування високої патріотичної свідомості,  правової й політичної культури,  активної громадянської позиції, національної самосвідомості.