×
Вхід:
PTІ

of the department

Бойові малорозмірні безпілотні літальні апарати з реактивною тягою

Бойові малорозмірні безпілотні літальні апарати з реактивною тягою

“Дрони” або “Безпілотники” сьогодні привертають жваву увагу суспільства та науковців.
Академік НАН України професор кафедри прикладної фізики Халатов Артем Артемович разом зі співаторами підготовув монографію яка присвячена перспективам розвитку малих БПЛА з двигунами на реактивній тязі. 

Досвід бойових дій в Україні показав, що безпілотні літальні апарати відіграють провідну роль у сучасній війні. Сьогодні відомі та випускається широка номенклатура апаратів вагою від кількох десятків грам до кількох тон, але найбільш широко використовується клас малорозмірних безпілотних апаратів (МБПЛА) з тягою 10 – 90 кгс. Переважна більшість із них заснована на пропелерній тязі, вони тихохідні, тому понад 90% їх знищуються ще до досягнення мети. Сьогодні великий інтерес становлять високошвидкісні, маневрені безпілотні апарати з реактивною тягою, що мають високу бойову «живучість». Однак, в даний час такі апарати серійно не випускаються. В роботі розглянуто класифікацію безпілотних апаратів, дається аналіз ринку газотурбінних двигунів (МГТД) з тягою 10 – 90 кгс та розглянуто базові характеристики МГТД, вагові, геометричні та швидкісні характеристики МБПЛА з МГТД тягою 10 – 90 кгс, визначені динамічні та висотно-швидкісні характеристики МБПЛА з тягою 20 кгс. Розглянуто методі зниження радіолокаційної та теплової «помітності» літальних апаратів, визначена доцільність їх використання в МБПЛА реактивного типу. Сформульовано перелік можливих оперативно-тактичних завдань для МБПЛА з МГТД тягою 10 – 90 кгс.

 

Матеріали книги відповідають стану на 1 січня 2023 року.

 

На нашому сайті ви можете ознайомитись з монографією в електронному вигляді (pdf файл).

 

За тематикою планується проведення наукових семінарів, на яких, зокрема, планується проаналізувати цікаві з точки зору прикладної фізики напрямки такі як радіолокаційна помітність та фізичні принципи роботи газотурбінних двигунів.

 

October 10, 2023